Vieraskirja

Lähtölistat 14.1.2018

Katariina Kuoppala 11.01.2018
LÄHTÖLISTAT 14.1.2018
HUOM! Aikataulut on suuntaa antavia ja saattaa muuttua, joten ole ajoissa paikalla!
Verryttely ryhmissä ja verryttelyaika on 10 minuuttia

LUOKKA 1. Anu Rannon Helppo Ö (rataB) klo11
1. Verryttelyryhmä klo10.50
1. Anniina Näykki Jerinda LYRA
2. Emmi Leskelä Cinnamon´s sandstorm Green card
3. Silja Aalto Jokimäen Julius LYRA
4. Margit Talvitie Hailin Hali LaRat
2. Verryttelyryhmä n. klo11.20
5. Emmi Kotamäki Jerinda LYRA
6. Tuuli Lemponen Klockas Granit He-Ra
7. Emilia Hakomäki Villitar He-Ra

LUOKKA 2. Tutustumisluokan kouluohjelma 2016 (rataB) n. klo11.55
1. Verryttelyryhmä n. klo11.45
1. Fanni Lahti Justus KaRs
2. Heidi Sjöblom Rubina LaRat
3. Tuuli Lemponen Klockas Granit He-Ra
4. Emilia Hakomäki Villitar He-Ra
5. Anuliina Toppari Trxy Green card
2. Verryttelyryhmä n. klo12.20
6. Ella Yliluoma Li´l Romeo KaRs
7. Marika Lintala Hires SuMaRa
8. Anniina Sjöblom Rubina LaRat
9. Iida Salmela Patotero He-Ra
3. Verryttelyryhmä n.klo12.50
10. Marit Nurmik My Emerald AR
11. Sanna Hartvik Taktikko MyRa
12. Mira Lakso Talventakoja He-Ra
13. Suvi Kantola Liekin Vili LaRat

LUOKKA 3. B-Merkin kouluohjelma 2010 (rataB) n. klo 13.30
1. Verryttelyryhmä n. klo13.20
1. Sanna Hartvik Taktikko MyRa
2. Sanna Huhtala Patotero He-Ra
3. Sofia Klemets Hires MaHf
4. Eerika Ahonen Hot-Topi LehRa
5. Essi marttila Hani Joheka team
2. Verryttelyryhmä n.klo14.00
6. Riikka Siikala Alekziina MyRa
7. Marit Nurmik Oger V AR
8. Emma Alkio Crespo MyRa
9. Cecilia Skytte Mana J-PR
10. Mari Kaipainen Kamoon He-Ra

LUOKKA 4. A-Merkin kouluohjelma 2006 (rataB) n. klo14.50
1. Verryttelyryhmä n.klo14.40
1. Essi Marttila Liekin Vili Joheka Team
2. Mari Kaipainen Kamoon He-Ra
3. Cecilia Skytte Mana J-PR
4. Ada Kivipelto Captain Hook Järvi
5. Sofia Klemets Viesman MaHf
6. Tarja Huhtala Kyllin Mane He-Ra

Koulukilpailujen lähtölistat ja infoa

Sanna Huhtala 09.03.2017
HUOM! KILPAILUJA AIKAISTETTU ALKAMAAN KLO 9.30!

Luokka 1 Helppo D:3 2013
Verkkaryhmä 1 klo 9.20 (1-4), Verkkaryhmä 2 klo 9.55 (5-8)
Klo 9:30

1 Veera Heikkinen Ilo-Vokker Kauhavan Ratsastusseura ry
2 Elli Hämäläinen Lähderinteen Franz Kauhavan Ratsastusseura ry
3 Mira Lakso Talventakoja Helaratsastajat ry
4 Aada Korpi Korpien James Helaratsastajat ry
5 Laura Lampi Rusne Kauhavan Ratsastusseura ry
6 Essi Marttila Nulle Nulikka Joheka Team ry
7 Linda Rinne Bjorn van den Boezem Lakeuden Ratsastajat ry
8 Katariina Mattila Ilo-Vokker Kauhavan Ratsastusseura ry


Luokka 2 Helppo C, EB Special 2015

Verkkaryhmä 1 klo 10.30 (1-5) Verkkaryhmä 2 klo 11.10 (6-10)
Klo 10:40

1 Essi Marttila Nulle Nulikka Joheka Team ry
2 Elli Hämäläinen Lähderinteen Franz Kauhavan Ratsastusseura ry
3 Nelma Isoaho Ektor Lehtimäen Ratsastajat ry
4 Taru Alaranta Dony de Niro Kauhavan Ratsastusseura ry
5 Katariina Kurunsaari Haceyra Ilmajoen Ratsastajat ry
6 Aada Korpi Ronja-Tusklik Helaratsastajat ry
7 Tiina Kortesmäki Musker Lakeuden Ratsastajat ry
8 Ella Tuokko Teerisalon Felicia Ilmajoen Ratsastajat ry
9 Essi Marttila Liekin Vili Joheka Team ry
10 Laura Lampi Rusne Kauhavan Ratsastusseura ry


Luokka 3 B-merkin kouluohjelma 2010
Verkkaryhmä1 klo 11.50 (1-6) Verkkaryhmä2 klo 12.36 (7-12)
Klo 12:00

1 Nelma Isoaho Ektor Lehtimäen Ratsastajat ry
2 Katariina Kurunsaari Haceyra Ilmajoen Ratsastajat ry
3 Terhi Winter Inesota Etelä-Pohjanmaan
Urh.Ratsastaj
4 Tiina Kortesmäki Musker Lakeuden Ratsastajat ry
5 Miia Ylä-Vannesluoma Karamelas Alavuden Ratsastajat ry
6 Heta Kojola Amelita Lapuan Yksityisratsastajat Lyr
7 Essi Marttila Liekin Vili Joheka Team ry
8 Ella Tuokko Teerisalon Felicia Ilmajoen Ratsastajat ry
9 Anna Fredlund Affe H Esse Ryttare Rf
10 Noora Turppa Sweet Ruby Helaratsastajat ry
11 Ella Renko Drappatoni Helaratsastajat ry
12 Mari Kaipainen Kamoon Helaratsastajat ry


Luokka 4 A-merkin kouluohjelma 2006
Verkkaryhmä 1 klo 13.25 (1-5) Verkkaryhmä 2 klo 14.10 (6-10)
Klo 13:35

1 Tarja Huhtala Kyllin Mane Helaratsastajat ry
2 Anna Fredlund Affe H Esse Ryttare Rf
3 Noora Turppa Sweet Ruby Helaratsastajat ry
4 Ella Renko Drappatoni Helaratsastajat ry
5 Mari Kaipainen Kamoon Helaratsastajat ry
6 Essi Marttila Crusie 2663 Joheka Team ry
7 Camilla Norrgård Varjaag Myrkyn Yksityisratsastajat ry
8 Silja Pihlajaviita Ligute Jalasjärven Ratsastajat ry
9 Katri Hakola Siilin Sparta Jalasjärven Ratsastajat ry
10 Tarja Huhtala Casparant Mood Helaratsastajat ry


HUOM! Aikataulut ovat suuntaa antavia, joten olethan hyvissä ajoin paikalla :)
Luokan 1 ensimmäinen verryttelyryhmä saa saapua maneesiin klo 9.50 ja ensimmäinen ratsukko starttaa klo 10.00. Lähtölistoihin on merkattu verryttelyryhmien ajat antamaan hieman arviota aikataulusta.
- Hevoskoppien parkkeeraus: tallista katsottuna maneesin vasemmalle puolelle.
- Henkilöautojen parkkeeraus: tallista katsottuna maneesin oikealle sivustalle.
- Parkkialueena vain maneesin ympäristö! Maneesille saavuttaessa tallitien oikealle puolelle jäävät rakennukset pihoineen ovat naapurirakennuksia EI PARKKEERAUSTA NÄILLE ALUEILLE!
- Maneesin takana sijaitsevalla kentällä saa verrytellä, lisäksi verryttely maneesissa ryhmittäin.
- Hevoset kulkevat maneesiin tallin puoleisesta päädystä
- Katsomoon kulku maneesin sivusta portaita ylös
- Tallin yhteydessä WC, johon kulku suoraan ulkoa, talliin ei saa mennä sisälle.

aluekartta

Sanna Huhtala 30.09.2016
Estekisakutsuun lisätty aluekartta kisapaikasta :)

Lähtölistat

Sanna Huhtala 30.09.2016
Helaratsastajat ry:n 1-tason esteratsastuskilpailut PowerParkin raviradalla la 1.10.2016 klo 10.00 alkaen

LÄHTÖLISTAT

Luokka 1: puomi-ristikko arv. A.0.0. Avoin kaikille
1. Heta Sillanpää - Rain Over Me KaRS
2. Elina Lehtikangas - Roosa KaRS
3. Pinja Larikka - Santteri KaRS
4. Ella Yliluoma - Mortymer KaRS
5. Anniina Sjöblom - Rubina LaRat
6. Tuuli Lemponen - Klockas Granit He-Ra
7. Aku Sillanpää - Rain Over Me KaRS


Luokka 2: 50cm/60cm/70cm, arv. 367.1. (A1/A2) Avoin kaikille
50cm
1. Ida Hjorth – HL Cinderella Vörk
2. Sanna Huhtala – Kööringin Jaska He-Ra
3. Tapani Hölsömäki - Käpyharjun Tuuli Kars
4. Elina Lehtikangas - Roosa KaRS
5. Pinja Larikka - Santteri KaRS
6. Ella Yliluoma - Mortymer KaRS
7. Tove Övergaard - True Love NURK
8. Jenna Kallioväli - Kitty Love Myra
9. Ida Hjorth - Voittajatar Vörk
60cm
10. Heidi Sjöblom - Rubina LaRat
11. Mira Lakso - Klockas Granit He- Ra
12. Sanna Huhtala – Kööringin Jaska He-Ra
13. Tapani Hölsömäki - Käpyharjun Tuuli Kars
14. Fanni Lahti - Justus KaRS
15. Henna Mäenpää - Pauwhof´s Jonas Myra
16. Lotta Övergaard - True Love NURK
70cm
17. Ida Hjorth - Voittajatar Vörk
18. Jenna Kallioväli - Kitty Love Myra
19. Jani Envik - Thunder NURK
20. Mira Lakso – Anmarie Everest He-Ra
21. Heidi Sjöblom - Soolo II LaRat




Luokka 3: 80cm/90cm/100cm, arv.367.1. (A1/A2) Avoin kaikille

80cm
1. Mira Lakso – Anmarie Everest He-Ra
2. Jani Envik - Thunder NURK
3. Heidi Sjöblom - Soolo II LaRat
4. Tove Övergaard - True Maid NURK
5. Tarja Huhtala - Kyllin Mane He-Ra
6. Ida Övergaard - Sky NURK
7. Rita Övergaard - True Pangpang NURK
8. Johanna Övergaard - Gavectra NURK
9. Essi Lauronen - Charly Brown TyyRa
90cm
10. Tarja Huhtala - Kyllin Mane He-Ra
11. Tove Övergaard - True Maid NURK
12. Ida Övergaard - Sky NURK
13. Rita Övergaard - True Pangpang NURK
14. Johanna Övergaard - Gavectra NURK
15. David Eklund - Pontiac PeR
16. Emma Björkman - Valentinor NURK
17. Henna Mäenpää - Zidanne Myra
18. Vanessa Björklund - Stalingrad EssRy
19. Henna Björkbacka - Corrida Greja KSUR
20. Tarja Huhtala - Casparant Mood He-Ra
100cm
21. David Eklund - Pontiac PeR
22. Emma Björkman - Valentinor NURK
23. Henna Mäenpää - Zidanne Myra
24. Tarja Huhtala - Casparant Mood He-Ra
25. Vanessa Björklund - Stalingrad EssRy
26. Henna Björkbacka - Corrida Greja KSUR
27. Essi Lauronen - Still-Hof Mocca TyyRa


Lähtölistat

Sanna Huhtala 06.08.2016
Helaratsastajat ry

Kouluratsastuskilpailut su 7.8. klo 10 PowerParkin raviradalla Alahärmässä.

Tuomarit: Luokat 1-3a Elina Haapamäki
Luokat 3b-5 Anna Tujulin

HUOM! Aikataulut vain suuntaa antavia, olethan hyvissä ajoin paikalla :)


LÄHTÖLISTAT

Luokka 1: Helppo D:3 2013
klo 10
1. Laura Lampi – Finnheavy Batrox, LaRat
2. Emilia Pasanen – Marchwood Hardy, Epur
3. Petra Isotalo – Kirschelane, LaRat
4. Johanna Karkaus – Ölve, KaRS
5. Katariina Kurunsaari – Haceyra, IR
klo 10.30
6. Ella Yliluoma – Mortymer, KaRS
7. Sanna Huhtala – Kööringin Jaska, He-Ra
8. Aada Korpi – Korpien James, He-Ra
9. Mira Lakso – Klockas Granit, He-Ra
10. Laura Lampi – Ilo-Vokker, LaRat

Palkintojenjako n. klo 11.00

Luokka 2: Helppo C Tutustumisluokan kouluohjelma (rata A) 2003, päivitetty 2009
klo 11.15
1. Sanna Huhtala – Kööringin Jaska, He-Ra
2. Mira Lakso – Klockas Granit, He-Ra
3. Laura Lampi – Ilo-Vokker, LaRat
4. Petra Isotalo – Kirschelane, LaRat
5. Mari Kaipainen – Wizora, He-Ra
klo 11.50
6. Katariina Kurunsaari – Haceyra, IR
7. Tarja Huhtala – Casparant Mood, He-Ra
8. Emmi Rajamäki – Munsboro Sargent, LaRat
9. Heta Kojola – Amelita, LYRA
10. Saija Ulvinen – L.R. Ghostbuster Sky, IsRat
klo 12.25
11. Laura Lampi – Finnheavy Batrox, LaRat
12. Noora Kerola – El Macho Man, Torpan
13. Ronja Hjorth – Joutusa, Vörk
14. Ella Tuokko – Härmän Kiito, IR
15. Mari Kaipainen – Lakeuden Vautsivau, He-Ra

Palkintojenjako n. klo 13.00

Luokka 3a: Helppo B Nuorten hevosten kenttäratsastusohjelma 2003, päivitetty 2009(rata A)
klo 13.15
1. Kristiina Aalto – Korpien James, VH
2. Mari Kaipainen – Lakeuden Vautsivau, He-Ra
3. Emmi Rajamäki – Munsboro Sargent, LaRat
4. Mira Lakso – Anmarie Everest, He-Ra
5. Heta Kojola – Amelita, LYRA
6. Noora Kerola – El Macho Man, Torpan
klo 14.00
7. Johanna Kontturi – Fairytale Princess, Korsholm
8. Henriikka Mäkinen – Wiittala Theodor, KaRS
9. Satu Heikinheimo – Voittajatar, Vörk
10. Niina Talvitie – Karmark Jooseppi, IsRat
11. Kristiina Aalto – S.N. Jaken Jussi, VH
12. Terhi Havina – Aamun Koi, IsRat
13. Mari Kaipainen – Kamoon, He-Ra

Palkintojenjako n. klo 14.50

Luokka 3b: Helppo B Nuorten hevosten kenttäratsastusohjelma 2003, päivitetty 2009(rata A)
klo 15.05
1. Kristiina Aalto – Mardi, VH
2. Carina Kemppi – Don Valentine, Korsholm
3. Mira Lepola – Pasisti, NURK
4. Johanna Mäkipelkola – Wawrzon, LaRat
5. Essi Kojonen – Källbackas Farfalla, KaRS
6. Riitta Lempinen – Curioso af Maaling, K-PH
7. Minttu Liuko – Isak, VH
klo 15.55
8. Sofia Klemets – Viesman, Vörk
9. Noora Turppa – Sweet Ruby, He-Ra
10. Johanna Lehtinen – Celestial Dream, LaRat
11. Kristiina Aalto – Roquee, VH
12. Terhi Winter – Inesota, Epur
13. Essi Marttila – Liekin Vili, Joheka Team
14. Iina Lempiäinen – Fontzie Eagle, LYRA

Palkintojenjako n. klo 16.45

Luokka 4: Helppo A Kenttäkilpailuohjelma n:o 6, (Ruotsalainen
kenttäkilpailuohjelma 2000), päivitetty 2009 (rata A)
klo 17.00
1. Essi Kojonen – Källbackas Farfalla, KaRS
2. Kristiina Aalto – Liptona, VH
3. Riitta Lempinen – Curioso af Maaling, K-PH
4. Sofia Klemets – Viesman, Vörk
5. Noora Turppa – Sweet Ruby, He-Ra
klo 17.40
6. Terhi Winter – Inesota, Epur
7. Iina Lempiäinen – Fontzie Eagle, LYRA
8. Jannika Kolehmainen – Honey Moon PJ, Korsholm
9. Minttu Liuko – Aarre Arvokkain, VH
10. Sanna Koskiluhta – Kasta, VH
11. Tuulia Kaunismäki – Cote D’ivoire, Epur

Palkintojenjako n. klo 18.25

Luokka 5 (kilpailuharjoitus): Vaativa B:0 2009 (rata A)
klo 18.40
1. Kristiina Aalto – Wachiwi, VH
2. Kati Renko – Sacrosanct, He-Ra
3. Jannika Kolehmainen – Honey Moon PJ, Korsholm
4. Essi Marttila – Crusie, Joheka Team
5. Kristiina Aalto – Cavalier, VH

Palkintojenjako n. klo 19.20


Karsinapaikan varanneet: PowerPark perii karsinapaikasta vuokraa 15€, jonka voi maksaa ilmoittautumisen yhteydessä kansliaan :) Tallialueella on kottikärryt ja talikko, siivoathan oman karsinasi poislähtiessäsi :)

Lämpimästi tervetuloa kilpailemaan! :)

-Helaratsastajat-

Vieraskirjan käytöstä

Nettisivujen ylläpitäjä 07.12.2015
Vieraskirjan kommentit omalla nimellä varustettuna. Nimimerkillä kirjoitetut kommentit poistetaan.

Uusi kommentti

Yhteystiedot

HelaRatsastajat helaratsastajat@gmail.com